دوره 12، شماره 1 - ( 1-1400 )                   جلد 12 شماره 1 صفحات 249-241 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


دانشجوی دکتری جامعه شناسی مسایل اجتماعی ایران، دانشگاه خوارزمی
چکیده:   (495 مشاهده)
کرونا ویروس علاوه بر سلامتی افراد، زندگی اجتماعی آنها را نیز دچار اختلال کرده است. همه خوب می­دانیم که انسان موجودی اجتماعی است که برای بقا، نیازمند با هم بودن و در کنار هم زیستن به صورت مسالمت آمیز است. برای دستیابی به این مهم نیازمند برقراری نظم در جامعه است. برای رفع این نیاز انسان­ها قسمت مهمی از آزادی خود را هزینه کرده­‌اند تا مسئولیت نظم جامعه را به دولت و قانون بسپارند تا بتوانند در اجتماع با آسایش و امنیت زندگی کنند. اما کرونا بخش مهمی از معادلات انسانی و مناسبات اجتماعی را به حالت تعلیق درآورد و نظم گذشته را مختل کرده است. در این ارتباط اصحاب قلم دست به کار شدند و هر کدام از زاویۀ علایق خود به دنیا و جامعۀ کرونایی پرداختند. کتاب کرونا و جامعه ایران از جمله مصادیق این تلاش‌­ها است.
"کرونا و جامعه ایران، سویه­‌های فرهنگی و اجتماعی" عنوان کتابی است که شامل 36 مقاله است. این کتاب به اهتمام محمد سلگی، داریوش مطلبی و اسماعیل غلام‌پور و با حمایت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در تابستان سال 1399 در شش بخش به چاپ رسیده است.
متن کامل [PDF 645 kb]   (147 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشی | موضوع مقاله: بررسی مسائل اجتماعی
دریافت: 1400/4/30 | پذیرش: 1400/5/24 | انتشار: 1400/6/12

فهرست منابع
1. سلگی، محمد؛ داریوش مطلبی و اسماعیل غلام‌‍‍‍‍‌پور (1399) کرونا و جامعه ایران، سویه¬های فرهنگی و اجتماعی، تهران: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات.

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.